قیمت و فروش لوله پلی اتیلن

در سیستم های لوله کشی با توجه به کاربرد لوله ها از جنس هیا مختلف استفاده می گردد. لوله ها به دو دسته لوله های فولادی و لوله های پلاستیکی تقسیم می شود . لولههای فولادی به دلیل نقاط ضعفی که دارند اقبال به استفاده از چنین ولهها ی رو به کاهش می باشد . لولها ی فولادی نسبت به رطوبت و آب مقاومت کمی دارند و بعد از مدتی کوتاه در تماس با آب دچار اکسید شدن خواهد شد . با توجه به این ویژگی ها لولها یفولادی عمر کوتاه تری نسبت به سایر لولهها خواهند داشت .

در سال های اخیر طبق استانداد های کشوری و استاندارد های جهانی دیگر اجازه استفاده از لوله های فولادی ( لوله گالوانیزه) برای لوله کشی منازل به پیمانکاران داده نخواهد شود .مزیت استفاده از لوله های پلاستیکی عدم خوردگی و عدم پوسیده شدن این نوع لوله ها می باشد . لولهای پلاستیکی نسبت به جرم موجود در آب مقاوم است و در مدت طولانی دچار انسداد نیم گردند همچنین مواد پلاستیکی دچار خوردگی و اکسید شدن نیم باشد .

جنس لوله های پلاستیکی از پلی اتیلن سخت می باشد که با نام علمی HDPE  مجامع علمی شناخته می شود . اولین با پلی اتیلن توسط دانشمندان آلمانی در سده 18 میلادی کشف شد ، از آن پس با رشد علم و فناوری استفاده از مواد پلی اتیلن بیشتر شد و با کشف انوع پلیمر های سخت ، سبک، متوسط و پی وی سی و... کمک شایانی به صنعت پلی اتیلن نمود .

اولین بار که پلی اتیلن جهت تولی لوله استفاده می شود . نیمه های قرن 19 در ایالات متحده آمریکا بود که به وسیله پلی ایتلن خط لوله گاز را به مناطق صعب العبور و دور افتاده کشاندن، بعد ز آن کشور های کاناداو در اروپای و فرانسه و به طور کلی اروپای شرقی از لوله های پلی اتیلن جهت انتقال آب نیز استفاده گردیده شد و ساختمان های اکباتان در شهر تهران نیز از لوله ها پلی ایتلن باجهت انتقال فاضلاب در مجتمع های مسکونی استفاده شده است.

لوله های پلی ایلن با توجه به دبی در سایز های گوناگون تولید می گردند ./ معمولا جهت آبیاری گیاهان و باغات به دلیل اینکه بیش از 4- 8 دبی آب نیاز نیست که پای درخت برسد معمولا از لوله های 16 میلی متری و 20 میلی متری استفاده می شود حتی در برخی گلخانه ها از لوله هیا 1/8 یا به اصطلاح از دیگر سایز های لوله پلی اتیلن جهت انتقال و انشعاب گیری از لوله هاصلی استفاده می شود که اغلب سایز 20 تا 110 مورد استفاده هستند و سایز های بزرگتر از 110 یا به عبارتی 4 این جهت انتقال و لوله ها اصلی مورد استفاده هستند .

همان گونه که اشاره گردید شد لوله ها از داخل به وسیله سیال در فشا رهستند ، این فشار با نام علمی بار یا اتمسفر شناخته شده است که علامت انجصاری آن A  می باشد . اما در هنگام سیلاب ها و یا زمانی که پمپ در مسیر لوله کشی به کار رفته باشد بسته به نزدیکی به پمپ و دور بودن بین 7 الی 12 بار فشار کاری دارد ، بهتر است با توجه به کاربردی که سیستم لوله کشی دارد با مشاوران مجرب جهت کاهش هزینه خرید و جمل و نقل و تعمیرات استفاده کرد

جهت مشاوره رایگان با کارشناسان مجرب شرکت پتیلن صنعت روی لینک زیر کلیک نمایید .

پتیلن صنعت

 

 

گرید های مواد اولیه لوله پلی اتیلن:

بهمان طور که اشاره شد با رشد علم به خصوص در مهندسی شیمی مواد پلی اتیلن نیز رشد چشمگیری پیدا کرده اند ،ئ مواد اولیه لوله پلی ایتلن در ساخت لوله ها مورد استفده قرار می گیرد به  PE شناخته می شود ، شما می توانی هنگام خحرید لوله ، گرید مواد اولیه استفاده شده بر لوله ها را مشاهده نمایید .

در حال حاضر پتروشیمی ها ی ایران و دنیا از مواد پلی ایتلن با گرید PE  80  و گرید PE 63  به عنوان گروید های منسوخ شده یاد می کنند که دیگر صرفه اقتصادی برای تولید این نوع مواد اولیه وجود ندارد . بیشتر مواد موجود در بازار جهت تولید لوله های پلی اتیلن از مواد با گرید PE 100 استفاده  می شود و اگر در بازار لوله های با گرید  PE 80  به فروش برسد فقط در سایز های 16 تا 25 میلی متر است که دلیل آن عدم ریزش مواد هنگام عبور از اکسترودر می باشد.  پس میتانو گفت عملا 90 درصد از لوله های تولید شده با مواد  PE100 می باشد و در صورت سفارش در موارد خاص می توان از مواد  PE 80  استفاده نمود .

 

 

تفاوت مواد اولیه  PE 80  با مواد اولیه PE 100  :

تنها تفاوتی که در مواد اولیه با گرید  PE 100  با سایر گرید ها دارد در این است که دانسیته این نوع  گرید از مواد اولیه لوله پلی اتینل بسیار کمتر از سایر گرید ها ست ف دانسیته به حجم بین ملکول ها ی مواد گفته می شود و هرچه قدر دانسیته کمتر باشد فضای بین ملکولی کمتر بوده و استحکام مواد بیشتر است . در حال حاضر بیشترین دانسیته را لوله هایی با گرید  PE  120 دارند مه در ایران تولید نیم گردند ، تولید لوله پلی اتیلن با گرید  PE 100 از بیشترین مواد مورد استفاده است .

متاسفانه فروشندگان لوله و اتصالات با سوءاستفاده از عدم آگاهی خریداران و  تاکیدشان بر لوله با گرید  PE 80  لوله های تولیدی از جنس  PE 100 را باوزن گرید های PE 80  به خریداران می فروشند .

کاربرد لوله های پلی ایتلن :

 با توجه به تنوع مواد پلی ایتلن لوله های پلی ایتلن را می تان در موادر گوناگون استفاده نمود . از بیشترین کاربرد های لوله پلی ایتلن می توان به لوله ای آبرسانی اشاره کرد . این لوله ها در انتقال آب کشاورزی از سرچشمه چاه هاو یا رود به زمین های کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد / از دیگر مواردی که می توان از لولهای پلی اتیلن استفاده نمود رد گازرسانی است، ویژگی خاصی که لوله های پلی اتلن دارندبهترین شرایط و ماده را جهت لوله کشی گاز درند . معمولا لوله های پلی اتیلن که مورد استفاد در سیستم های گاز کشی هستند در فشار های کاری 16 تا 450 تولید می شوند .

لوله های پلی ایلتن را می توان در سیستم های فاضلاب خانگی نیز استفده نمود ف برای اولین بار در ایران در مجتمع مسکونی اکباتان و بعد از آن در ساختمانی بلند و مجتمع هایمسکونی به دلیل آب بندی مناسب و عبور راحت تر سیالات اسیدی و فاضلابی مرود استفاده قرار گرفت .

همچنین لوله iای پلی ایتلن را می توان در سیستمهای ایمنی و آتش ناشانی مورد اسفاد قرار داد ف این لوله ها به دلیل اتسافده در شرایط ویژه باید دارای تاییدیه آتش نشانی باشند و در فشار های کاری 16 الی 20 بار در ساختمانها اجرا شوند .

 

 

0
0
0
s2sdefault

تماس با ما

ساعات کاری: 8 صبح تا 6 عصر
پنجشنبه: 8 صبح تا 1 بعد از ظهر
02166144527-02166145209

info[at]pethylene.com

 ایران ، تهران
شادآباد، بازار آهن
خیابان بهاران 1، بلوک 34، پلاک 42