لوله پلی اتیلن

 

لوله پلی اتیلن، از جمله پر کاربردترین مصالح مورد استفاده در امر لوله کشی آب رسانی، گازرسانی، فاضلابی، آبیاری و ... است. این لوله به علت مقاوم بودن در برابر خوردگی و فشار در سالیان متمادی، جزو محبوبترین مصالح مورد استفاده در امر لوله کشی شده است.

لوله و اتصالات پلی اتیلن

 لوله پلی اتیلن، از انواع و مواد مختلفی ساخته و مورد استفاده قرار می گیرد. این لوله بسیار مورد استفاده بوده و در برابر خوردگی بسیار مقاومتر از فلزات جواب می دهد. لوله پلی اتیلن با استفاده از مواد درجه یک پتروشیمی از اجناس PE100 و PE80 استفاده می شود. این مواد در بسیاری از مواد پتروشیمی مورد استفاده قرار می گیرد. مواد PE100 به مراتب مقاومتر از مواد PE80 هستند که این خود باعث می شود که در استاندارد های مختلف وزن کمتری از مواد را برای ساخت مقدار طولی مشابه لوله با مواد PE80 استفاده کرد. بنابراین خرید این لوله برای استافده در مصالح مختلف بسیار به صرفه تر از دیگر مصالح خواهد بود.

سیستم های لوله کشی پلی اتیلن

لوله پلی اتیلن، کشی قرن بیست و یکم

لوله کشی با استفاده از لوله های پلی اتیلن راه حلی اقتصادی برای رنج وسعی از لوله کشی هاست که در صنایع معدن، کشاورزی، صنعتی، کانال کشی و دریایی کاربرد دارد. این لوله های برای حالات مختلف از قبیل روی زمین، زیر زمین، شناور، زیردریا، دفنی و دیگر استفاده ها تست و به کار گرفته شده اند.

پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE, High Density Poly Ethylene) میتواند آب فاضلاب، آب گل آلود، دوغ آب های شیمیایی، پسماندهای خطرناک و گازهای فشار بالا را انتقال دهد. لوله پلی اتیلن در مقایسه با دیگر لوله های کمترین هزینه را برای انتقال و توسعه گاز داراست که یکی از بهترین نقاط قوت این نوع لوله است.

پلی اتیلن ماده ای قوی، بسیار خشک و انعطاف پذیر است. اگر شما به دنبال استفاده های طولانی، خدمات، نصب بدون مشکل، مقاومت نسبت به مواد شیمایی و یا بسیاری از مسایل دیگر دارید، پلی اتیلن با چگالی بالا تمام نیازهای شما را برطرف می کند.

 

 

ویژگی های مورد توجه لوله پلی اتیلن (HDPE Pipe)

عدم چکه

پلی اتیلن به صورت معمول با استفاده از نفوذ گرمایی متصل می گردد. جوش لب به لب، اتصالا رینگ و فلنج و جوش الکتروفیوژن اتصالی را ایجاد می کند که به اندازه جنس خود لوله کاملا مقاوم است این روش منحصر به فرد لوله های پلی اتیلن کاهش هزینه های قابل توجه را نسبت به دیگر مواد ایجاد می کند.

 

 • خوردگی، سایش و مقاومت شیمیایی

  کارایی لوله کشی پلی اتیلن در معدن، لایروبی و کاربردهای مشابه اثبات می کند که لوله پلی اتیلن برای انتقال رنج متنوعی از دوغ آب ها به دلیل مقاومت در برابر سایش مناسب است. لوله پلی اتیلن دارای مقاومت بسیار زیادی در برابر خوردگی است و عملا هیچ اثر خوردگی در آن و جو دندارد. لوله پلی اتیلن نیازمند نگهداری هزینه بر نیست و نیازی به حفاظت کاتدی ندارد. لوله پلی اتیلن در کل مقاومت بهتری را در برابر اسید ها، بازها و نمک ها نسبت به خیلی از لوله های دیگر نشان می دهد. به علاوه اینکه لوله پلی اتیلن در برابر باکتری، قارچ ها و خشن ترین خاک ها متاثر نیست. لوله پلی اتیلن هم چنین مقاومت بالایی در برابر مواد ارگانیک دارد. مانند حلال ها و سوخت ها.

 

 • از ویژگی های اصلی لوله های پلی اتیلن می توان این موارد را نام برد.
 • مقاومت در برابر خوردگی، لوله پلی اتیلن خورده یا پوسیده نمی شود.
 • مشخصه های ضربه قوچ: لوله پیل اتیلن ضربات آب را دفع می کند و طوری طراحی شده است که در برابر اتفاقات مختلف پایدار باشد.
 • بدون هیچ نفوذ درونی یا بیرونی، اتلاف آب در تصفیه خانه ها کاهش می یابد و هزینه های محاسبه شده در کل کاهش می یابد.
 • چکه نکردن: جوشکاری حرارتی لوله های پلی اتیلن منطقه ای یک دست و سیستمی پایدار را ایجاد می کند که این منطقه را از خود لوله قوی تو می کند.
 • هزینه نگهداری و تعمیر بهینه: لوله پلی اتیلن باد نمی کند و مقاومت بالایی در برابر ست آپ های بیولوژیکی دراد.

پلی اتیلن برای صرفه جویی در هزینه و زمان

 

 لوله واتصالات پلی اتیلن

 


پلی اتیلن برای صرفه جویی در هزینه و زمان

از ویژگی های اصلی لوله های پلی اتیلن می توان این موارد را نام برد.
مقاومت در برابر خوردگی، لوله پلی اتیلن خورده یا پوسیده نمی شود
چکه نکردن: جوشکاری حرارتی لوله های پلی اتیلن منطقه ای یک دست و سیستمی پایدار را ایجاد می کند که این منطقه را از خود لوله قوی تو می کند.
هزینه نگهداری و تعمیر بهینه: لوله پلی اتیلن باد نمی کند و مقاومت بالایی در برابر ست آپ های بیولوژیکی دراد.
مشخصه های ضربه قوچ: لوله پیل اتیلن ضربات آب را دفع می کند و طوری طراحی شده است که در برابر اتفاقات مختلف پایدار باشد.
بدون هیچ نفوذ درونی یا بیرونی، اتلاف آب در تصفیه خانه ها کاهش می یابد و هزینه های محاسبه شده در کل کاهش می یابد.

 

مشخصه های جریان فوق العاده

به دلیل اینکه لوله پلی اتیلن سطح صاف تری نسبت به لوله فلزی، لوله چنی و فلز داکتیل یا بتن دارد، مقدار کمی از لوله گلی اتیلن می تواند حجم برابری از جریان را در فشارهای یکسان انتقال دهد. لوله پلی اتیلن دارای نیروی درگ کمتر و تمایل کمتر برای اینجاد جریان آشفته در جریان های بالاست. مقاومت شیمیایی فوق العاده آن و سطح غیر چسبنده آن با یکدیگر باعث حذف تغییر اندازه و ایجاد حفره در لوله می شود و ویژگی های هیدرولیک فوق العاده ای را دربرای لوله در طول عمرش ایجاد می کند.

 کاهش هزینه های نصب

 • قابلیت انتخاب مواد در خطوط لوله، رودخانه ها، لوله های خاکی و دیگر مکان ها

 • استفاده از فیتینگ های کمتر به دلیل انعطاف پذیری لوله و قابلیت  خم شدن بین 20 تا 25 مرتبه بیشتر از قطر لوله در خارج از آن

 • تجهیزات سبک تر مورد نیاز برای مدیریت و نصب نسبت به لوله های فلزی

 • عدم نیاز به مهارسازی به این دلیل که در قسمت جوش ها مهار کاملا انجام می شود.

 • اجناس سبک تر و طول بیشتر این اجازه را می دهد که در کار و تجهیزات صرفه جویی بیشتری شود.

شکل پذیری و سختی 

لوله پلی اتیلن و اتصالات آن ذاتا سخت، ارتجاعی و مقاوم هستند و در بارهای سنگین، لرزش، و از فشار های موج مانند ضربه قوچ و چکش آبی آسیب نمی بینند. حتی در هوای سرد، لوله پلی اتیلن در برابر خم شدن و جابجایی متحمل است.

تولید شده تحت استانداردهای AWWA، NSF، ASTM، AGA، EPA، DNR،DOT،API،FM،CSA  و دیگر استانداردهای ملی و بین المللی موجود.

 

سبک و انعطاف پذیری

پلی اتیلن هم به صورت شاخه ای و هم به صورت کلاف تولید می شود. لوله پلی ایتلن از موادی ساخته می شود که چگالی آن نسبت به فولاد کمتر ای یک هشتم است، به همین دلیل لوله پلی اتیلن سبک است و برای بلندکردن آن نیازمند تجهیزات حمل و جابجایی بزرگ نیست. لوله پلی اتیلن نیاز به فیت کردن را کاهش می دهد و در جابجایی خاک ها فوق العاده است و در مناطق زلزله خیز کارایی خوبی دارد. HDPE در مقابل یخ زدگی و هوای سرد مقاوم است و در صورت یخ زدگی بدون نیز به فیتینگ های اضافی خم می شود. از آنجایی که لوله پلی اتیلن یک ماده شکننده نیست، می تواند با خم شدگی در زمین نصب شود و بدون نیاز به جوشکاری و کوپلین طول پیوسته ای را ایجاد کند.

لوله پلی اتیلن تحت استانداردها و مجامع ذکر شده مورد تایید است.

در دسترس بودن سایزهای 20mm تا سایز 2000mm

لوله پلی اتیلن در رنج وسیعی از سیازهای مختلف و با ضخامت های مختلف با فلنج ها، زانویی ها، سه راهی ها، و شیر ها موجود است که راه حل کاملی را برای سیستم ایجاد م یکند. لوله پلی اتیلن در همان سایزهای لوله فلزی (IPS)، اندازه لوله های داکتیل (DIPS) و دیگر سایزهای متریک در دسترس است. 

استاندارد رنگ APWA با توجه به کاربرد.

لوله پلی اتیلن در کدهای رنگی با توجه به مکان مورد استفاده و بر اساس استاندارد American Public Works Association موجود است.(APWA)

 

لوله های پلی اتیلن در سایز های 16 که به ان لوله های ابیاری قطره ای میگویند تا سایز 2500 است تولید میشود این لوله ها در همه پروژه ها قابل استفاده است لوله های پلی اتیلن در مصارف گازی استفاده میشود ک به ان لوله های پلی اتیلن گازی گفته میشود این لوله ها در دو نوع استاندارد و نوع درجه 2 تولید میشود از لوله های درجه 2 برای استفاده در مصارف غیر ابی استفاده میشود یعنی ا لوله های درجه 2 برای استفاده به عنوان زهکشی و رد کردن کابل استفاده میشود . لوله ای پلی اتیلن که با خط های ابی نشان داده میشود برای لوله های ابرسانی استفاده میشود و لوله های که با خط خای زرد نشان داده میشود برای استفاده از لوله های گازی است .

 

برای دیدن قیمت و اطلاعات لوله های پلی اتیلن گازی لطفا بر روی لوله های پلی اتیلن گازی کلیک کنید

 

 

 

پتیلن صنعت، آماده پاسخگویی و مشاوره فنی در زمینه خرید انواع لوله و اتصالات پلیمری به مشتریان عزیز در ساعات مختلف روز است.

آدرس: تهران، شادآباد، بازار آهن غرب تهران، مجتمع تجاری بهاران، خیابان بهاران 1، بلوک 34، پلاک 42 

تلفن: 66144527 - 66145209

فکس: 66145843

همراه:09128334186

 

لوله و اتصالات پلی اتیلن لوله واتصالات پلی اتیلن لوله و اتصالات پلی اتیلن لوله و اتصالات پلی اتیلن لوله واتصلات پلی ایتلن لوله و اتصالات پلی اتیلن .لوله و اصتالات پلی اتیلن چیست لوله واتصالات پلی اتیلن چیست, لوله و اتصالات پلی اتیلن چگونه  تولید میشود , تولید لوله و اتصالات پلی اتیلن لوله و اتصالات پلی اتیلن چیست و چگونه تولید میشود لوله پلی اتیلن چیست و اتصالات پلی اتیلن چیست, لوله پلی  اتیلن چگونه تولید میشود, لوله پلی اتیلن, لیست قیمت لوله پلی اتیلن لیست قیمت لوله و اتصالات پلی اتیلن. لوله پلی اتیللن لوله پلی اتیلن لوله پلی اتلن لوله پلی اتیلن. قیمت لوله پلی اتیلن قیمت لوله پلی اتیلن قیمت لوله پلی اتیلن قیمت لوله پلی اتلن قیمت لوله پلی اتیلن قیمت پلی اتیلن. مواد پلی اتیلن لوله پلی اتیلن PE100لوله پلی اتیلن PE80لوله پلی اتیلن PE63لوله پلی اتیلن PE100چیست, لوله پلی اتین PE80 چیست, لوله پلی اتیلن PE63چیست؟ لوله پلی اتیلن با مواد اولیه استاندارد لوله پلی اتیلن گازی لوله اتصالات پلی اتیلن گازی, لوله اتصالات گازی چیست, لیست قیمت لوله واتصالات پلی اتیلن گازی, لوله و اتصلات گازی. قیمت لوله گازی. لوله پلی اتیلن گازی چیست؟ لوله و اتصالات پلی اتیلن گازی چگونه تولید میشود? لوله و اتصالات پلی اتیلن گازی در کجا استفاده میشود لوله گازرسانی با خط های زرد . لوله پلی اتیلن گازی خط زرد برای گازرسانی . لوله پلی اتیلن لوله پلی اتیلن لوله پلی اتیلن لوله پلی اتیلن لوله پلی اتیلن لوله پلی اتیلن لوله پلی اتیلن لوله پلی ایتلن لوله پلیا تیلن لوله پلی اتیلن لوله پلی اتیلن لیست پلی اتیلن لوله پلی اتیلن لوله پلی اتیلن لیست پلی اتیلن لیست پلی اتیلن لیست پلی اتیلن لیست پلی اتیلن لیس ت لوله پلی ااتیلن لیست لوله پلی اتیلن لیست لوله پلی اتیلن لیست لوله پلی اتیلن لیست لول هپلی اتیلن لیس ت اتصالات پلی اتیلن لیست پلی اتیلن لیست اتصالات پلی اتیلن لیست اتصالات پلی اتیلن لیست اتصالات پلی اتیلن لیست اتصالات پلی اتیلن لیست اتصالات پلی اتیلن قیمت اتصالات پلی اتیلت لیست قیمت اتصالات پلی اتیلن اتصالات و لوله های پلی اتیلن لوله پلی اتیلن چیست اتصالات پلی اتیلن چیست لوله واتصالات پلی اتیلن لیست خرید لوله های پلی اتیلن و لیست خرید اتصالات پلی اتیلن خرید و فروش لوله های پلی اتیلن خرید و فروش اتصالات پلی اتیلن خرید و فروش لوله واتصالات پلی اتیلن لوله و اتصالات پلی اتیلن لوله پلی اتیلن لوله پلی اتیلن اتصالات پلی اتیلن لوله واتصالات پلی اتیلن لوله پلی اتیلن استاندارد لوله پلی ایتلن درجه 2 لوله پلی اتلن درجه دو چیست لیست قیمت لوله پلی اتلن گازی لوله گازی پلی اتیلن لوله گازی پلی اتیلن چیست لوله گازی چیست لوله گازی پلی اتیلن چیست لوله و اتصالات گازی پلی اتیلن چیست

0
0
0
s2sdefault

تماس با ما

ساعات کاری: 8 صبح تا 6 عصر
پنجشنبه: 8 صبح تا 1 بعد از ظهر
02166144527-02166145209

info[at]pethylene.com

 ایران ، تهران
شادآباد، بازار آهن
خیابان بهاران 1، بلوک 34، پلاک 42