پلی اتیلن ریشه یونانی دارد و به معنای واحد می باشد. اولین بار پلی اتیلن توسط شیمیدان آلمانی به جهان معرفی شد. لوله پلی اتیلن در انواع مختلفی تولید می شود . لوله پلی اتیلن hdpe یا به عبارتی لوله پلی اتیلن سخت دارای چگالی بالا می باشد و از خانواده  گرمانرم ها می باشد و با توجه به ساختار خطی و پایین بودن درجه شاخه ای تولید می شود . پلی ایتلن یک ترموپلاستیک و با دوام با ساختار کریستالی متغییر است . پلی اتیلن یکی از اعضای خانواده بزرگ پلاستیک یم باشد که در سراسر دنیا تولید می شود و از پلی ایتلن در تولید لوله اتصالات استفاده می شود . پلی ایتلن از پلیمریزاسیون منومر های  ساخته می شود . پلی اتیلن به طور کلی از طریق دو روش تولید می گردد که عبارتند از 1) روش پلیمریزاسیون ترشجات 2) پلیمریزاسیون فاز گاز

لوله های تولید شده از مواد پلی اتیلن به دلیل صیقلی بودن مواد معدنی در آب شرب و یا مواد زائد در سیالات به راحتی از لوله عبور می کنند به همین دلیل بهترین گزینه جهت اسنفاده در انتقال فاضلاب های منازل و یا فاضلاب های شهری و صنعتی می باشد . بر اساس استاندارد های ملی و جانی در صورتی که مواد پلی از مواد درجه یک و مرغوب استفاده شود می توان عمر مفید 50 سال را انتظار داشت .

 از کاربرد های لوله پلی اتیلن

اتیلن گازی است بی رنگ و قابل اشتعال که از رزین های پلی اتیلن به دلیل این که دارای انعطاف پزیری بالایی هستند مقاومت خوبی در برابر بسیاری از اسید ها، باز ها و نمک ها و نیز دارا بودن اسنتاندارد آب شیرین برای مصارف انسان کاربرد بسیار زیادی در سراسر جهان دارد . لوله های پلی اتیلن بهترین گزینه برای سیستم های انتقال آب و فاضلاب شهری و صنعتی هستند . همچنین از لوله های پلی ایتلن امروزه جهت انتقال گاز ، کاورینگ کابل ، لوله آتشنشانی و اطفاء حریق استفاده می شود و بهترین انتخاب جهت انتقال آب فضلات و... می باشد.

0
0
0
s2sdefault

تماس با ما

ساعات کاری: 8 صبح تا 6 عصر
پنجشنبه: 8 صبح تا 1 بعد از ظهر
02166144527-02166145209

info[at]pethylene.com

 ایران ، تهران
شادآباد، بازار آهن
خیابان بهاران 1، بلوک 34، پلاک 42