لوله دو جداره کاروگیت مناسب برای فاضلاب شهری و آبگذر ها
لوله پلی اتیلن کاروگیت سایز 2000

لوله کاروگیت سایز 2000

لوله های پلی اتیلن کاروگیت که در اصطلاح به آن لوله های دو جداره گفته می شود که دارای دو قسمت است  که یک جداره بیرونی  باشکل ظاهری موحدار و یا به عبارتی حلقه حلقه و یک لایه درونی لوله که دارای سطحی صاف می باشد . این برای عبور سیالات که دارای ماهیت فاضلابی ، اسیدی و بازی و پس آبهای صنعتی مورد استفاده قرارا می گیرند .لوله های کارو گیت ( پلی اتیلن دو جداره ) بر داخلی ندارند و عملا این نوع لوه ها برای مسیر های آب و یا جوب های زیر زمینی جهت انتقال سیالات استفاده می شود .لوله های کاروگیت ( پلی اتیلن دو جداره ) حلقه ای ساخته می شوند تا بتوانند استحکام بیشتر ی در برابر فشار های محیطی داشته باشند . همان پونه که گفته شد این لوله ها بار ندارند اما از لحاظ تحمل فشار های خارجی به سه دسته تقسیم میشوند که به ترتیب  عبارنتد از : 12/ 64/ 31.5

لوله های کاروگیت پتیلن صنعت طبق استاندارد های ملی و جهانی تولید می شود ، لوله های کارو گیت پتیلن صنعت دارای استاندارد  DIN16961-2 که مربوط به کنترل ابعاد و مقاومت قسمت حلقوی لوله می باشد و  EN13476 که مروبوط به سایز آزمون های مربوط به مشخصات کیفیت محصول مطابقت داشته باشد.

کاربرد های لوله های کاروگیت می توان به موارد زیر اشاره کرد

شبکه های جمع آوری و انتقال فاضلاب های شهری و مناطق صنعتی

مخزن آب

شبکه های جمع آوری آب های سطحی در شهر ها و مناطق صنعتی و کشاورزی

قالب مستمر در پل های کوچک

کاربرد به عنوان سیفون آب در جاده ها و رود خانه ها و معابر آدم رو

شبکه های آبیاری و زه کشی

انتقال مایعات صنعتی ، اسید ها ، باز ها ، نمک ها ، و... به صورت ثیقلی

سیلوی مواد و مایعات 

از مزایای لوله های گارو گیت می توان به موارد زیر اشاره نمود

وزن کمتر نسبت به انواع فولادی و چودنی و بتنی

حمل و نقل آسان

سهولت در نصب و احرای سریع کارگذاری

مقاوم در برابر اشعه ماورای بنفش آفتاب به دلیل استفاده از مواد (  ANTI- UV  )

رسوب ناپذیری ، به دلیل صیقلی بودن سطح داخلی لوله

انعطاف پذیری و قابلیت تحمل خمش

مقاومت در برابر مواد خورنده از جمله اسید ها ، نمک ها ، باز ها و میکرو اُرگانیسم ها

مقاومت در برابر حمله جوندگان به دلیل فقدان ارزش غذایی

تحمل گرما و سرمای شدید

 

انواع لوله کاروگیت ( دوجداره ) بر اساس ساخت

لوله های دوجداره پلی اتیلنی به دو دسته لوله کاروگیت اسپیرال و معمولی دسته بندی می شوند. کخ تفاوت این دو مرتبط به نحوه تولید آنها است.

لوله دوجداره معمولی: جهت ساخت لوله های کاروگیت معمولی، مواد اولیه پلیمری قالب گیری شده و سپس به کمک پرس متصل می شوند.

لوله کاروگیت اسپیرال: ساخت این نوع لوله به کمک دستگاه اکسترود انجام می شود. به این ترتیب که پس از کوئنچ و خنک کردن به شکل مارپیچ در می آید. در نهایت این حلقه ها به هم پسبیده و جدار داخلی می باشد. جدار درونی لوله اسپیرال از پلی اتیلن اچ دی پی ای میباشد که مقاومت بالایی در برابر مواد شیمیایی و خورنده دارد.

سایز بندی لوله کاروگیت

لوله های پلی اتیلن فاضلابی را می توان در سایز های مختلفی تولید کرد. از سایز 110 میلی متر برای فاضلاب خانگی تا سایز 1000 برای منهول ها و خطوط اصلی فاضلاب. لوله کاروگیت 200 و 250 نیز دو مورد از رایج ترین سایز های لوله کاروگیت فاضلابی هستند که به شدت مورد استفاده قرار میگیرند. از این لوله ها جهت جمع آوری فاضلاب در کوچه ها و خیابان های کم عرض استفاده می شود.